Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Tenis Oynarken Basit Hataları En Aza İndirmenin Yolları - Set Kazanmanın Püf Noktaları

Tenisin İncelikleri Olacak 

Bireysel sporların en rağbet göreni teniste en önemli olan rakibini yenmektir. Bunun yolu da en az hata ile en iyi oyunu oynamaktan geçer. Siz de basit yöntemlerle oynadığınız maçı kazanmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Tenis Top Spin

 1. Daha kuvvetli vuruş imkanına erişmek için topspinler ile rakibinizi yorabilirsiniz.
 2. Daha az risk alarak vuruşlarınızı gerçekleştirin. Kenar ve arka çizgilerden 1 metre içeriye hedef aldığınız atışlar rakibinizin hata yapmasına neden olacaktır.
 3. Derin ve yüksek gelen toplarda bir adım geriye giderek yüksek top atmak avantaj sağlar. Arka çizgiden uzaklaşılan her bir adım için topu rakip alana daha kuvvetli bir şekilde göndermek gerekir.
 4. Spinli servisler topun fileye takılma riskini azaltır. Birinci servislerin kuvvetli olmasına yoğunlaşmak yerine karşı alana geçmesini sağlayarak yüzdenizi arttırmaya öncelik verin. Değişik noktalara attığınız toplar ile rakibinizi yanıltmanız ve sayı almanız daha mümkün olur.
 5. Rakibinizin attığı servisleri akıllıca karşılamanızda yarar var. Günümüzde servis vole oynayan oyuncu sayısı azaldığı için kazanılan puanlar da ona göre azalmakta. Çünkü karşılama yapan oyuncu topu paralele atmak ya da sert vurmak yerine çapraz kortu kullanarak avantaj sağlamayı biliyor. Ayrıca böylece kortta daha çabuk hareket etme imkanı sağlayacaksınız.
 6. Passing shot kullanırken topunuzun rakibin çaprazına ve ayağına geleceğinden emin olun. Çapraz korta göndereceğiniz vuruş rakibinizi hem eğilmeye hem de topa vurmaya zorlayacağı için hata yapmasına ortam hazırlayacaktır.
 7. Tenis kortu sizin ve rakibinizin tek başınıza koruyacağınız özel alanlarınızdır. Bu sebeple kortun köşelerine gönderilen atışlar, lob ya da slice rakibinizi kort içerisinde koşturacak ve yorulmasına sebep olacak. Rakibinizi savuşturduğunuzda ise sayı almanız daha kolay olacak.
 8. Yüksekten gönderilen ve bütün gücünüzle vurduğunuz spinli vuruşlar rakibinizi karşılama konusunda yanıltacağı için puan almanızı sağlayacak. Çizgiye yakın vurulduğunda daha etkili olan spinli vuruş karşınızdaki oyuncuya pozisyon hatası yaptıracak.
 9. Kortu eşit şekilde kullanarak rakibinizin açığınızı bulmasını engelleyebilirsiniz ve kararsız kalarak sayı kaybetmesini keyifle izlersiniz.
 10. Raketinizi volelerde daha kapalı kullanarak vuruşlarınıza açı kazandırın. Çapraz kortu kullanarak rakibinizi koşturabilir ve çoğunlukla ikinci volede puanı bitirirsiniz.
 
Kayak Turları
Tenis Kortu Yapan Firmalar
Üye Girişi
Kayıt olun Sitemizden haberdar olmak için üye olun.
19 Ağustos 2017 - 07:05
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 10 konuk çevrimiçi

Spor Salonları

Tenis Kort Yapımı

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Sıkça Sorulan Sorular
Raket Fiyatları Ne Kadar?Raket Fiyatları Ne Kadar? Tenise başlarken en önemli konulardan biri uygun raket seçimidir. Birçok ünlü marka arasından seçiminizi ...
Tenis oynamanın sağlığa yararları nelerdir?Tenis oynamanın sağlığa yararları nelerdir? Tenis oynarken bacaklarınızdan kollarınıza kadar hemen hemen bütün kaslarınız çalışır. Bu da daha düzgün ...
Tenis oynamayı kaç derste öğrenirim ?Tenis oynamayı kaç derste öğrenirim ? Tenis öğrenmek kişiden kişiye değişmekle beraber gidilen kursun ve eğitmenlerin kalitesine göre de farklılık ...
Tenise başlamanın yaşı var mıdır?Tenise başlamanın yaşı var mıdır? Her spor için geçerli olan kavram en erken ne zaman başlanılırsa daha iyi sonuç alınacağıdır. Küçük yaşta ...
Anket
Tenis kortu seçerken nelere dikkat edersiniz?
 
Son Yorumlar
 • sevim
  Merhaba. Ben Ankara’dan Sevim. Küçük yaşlarımdan itibaren tek hayalim tenis öğrenmek ... Devamı
 • alim
  15 yaşındayım ve 8 yıldır tenis oynuyorum. Profesyonel kariyer olarak hedeflediğim te... Devamı
Mitsubishi Klima

Fotoğrafçılık Kursu

Raket
Raket
Değişik ağırlıklarda, ağ ile örülmüş ve oval şekilde olan tenis oynama aracına verilen isimdir.
Backhand
Backhand
Raketin yüzü karşıyı gösterecek şekilde dizler paralel ve hafif kırık olarak gerçekleştirilen vuruşlardır.
Ace
Ace
Atılan servis topunun rakip oyuncunun raketine değmeden korta düşüp sayı olmasında denir.
Tenis Topu
Tenis Topu
56- 58 gram ağırlığında ve 1,2 atmosfer basınçlı, küçük ve yeşil toplara verilen isimdir.
Passing Shot
Passing Shot
Fileye gelen oyuncuyu geçmek için yapılan vuruşa verilen isim
Tenis Kortları © 2013
Türkiye'nin En İyi Tenis Kortları
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri